Sousedé se dobře baví spolu v Dolním Povltaví

05.05.2022

V květnovém čísle Odolenu jsem vás, milí sousedé, zvala na již tradiční akci, kterou pořádal Svazek obcí Dolního Povltaví.

Svazkové sousedské klání obcí začalo netradičně již v dubnu vyhlášením výtvarné soutěže na téma "Jaro v Dolním Povltaví". Kresby byly hodnoceny ve věkových kategoriích do 6 let, 7 - 11 let a 12 - 15 let. Oceněné děti dostaly za své obrázky například lego, koloběžky, stolní hry, tablety, puzzle, sluchátka, power banky a samozřejmě diplom a medaili.

Samotný Den Dolního Povltaví se nesl v duchu sportovních aktivit. Fotbalový a nohejbalový turnaj mezi obcemi. Běhy pro děti na 400, 800 a 1600 m. Samozřejmě nechyběly atrakce pro děti, trampolíny, diskotéka pro nejmenší a popcorn zdarma. Pořadatele i účastníky sice potrápil déšť a silný vítr, ale přesto jsme se všichni bavili. Účastníci sportovních akcí si odnesli krásné poháry. Příležitost potkat se najednou s několika starosty a místostarosty si nenechala ujít ani paní hejtmanka Středočeského kraje a za přítomnými zástupci obcí se v Odoleně Vodě zastavila.

Na akci jsem vám slíbila, že zveřejním obrázek s názvem "Skryté obce". Zkuste si sami rozluštit tuto uměleckou hádanku a v obrázku najít názvy všech 10 obcí Svazku Dolního Povltaví.

Hana Plecitá, starostka