Okénko starostky červenec-srpen

04.07.2022

Vážení občané,

dalším tématem, které vás zajímá, je realizace tréninkového hřiště s umělým povrchem ve sportovním areálu. O výstavbě hřiště jsem informovala již v prosinci 2020. Výstavbu hřiště jsme schválili v říjnu téhož roku za částku 4,3 milionu korun. Původně jsme plánovali, že oplocení bude realizováno pracovníky technických služeb a osvětlení vybuduje některá místní firma. Později jsme od záměru ustoupili. Chtěli jsme profesionální firmu, která má zkušenosti. Samotný trávník a běžeckou dráhu jsme převzali v červnu roku 2021. Začali jsme hledat dodavatele oplocení a osvětlení. V listopadu 2021 jsme vybrali firmu Eltodo osvětlení, s. r. o., která nabízela obojí za cenu 1,8 milionu korun. V tu dobu se ale změnila situace na trhu a materiál, především železo, šel cenově rapidně nahoru. Naše zadání byl plot celokovový, stejný jako je již v areálu kolem travnatého hřiště. Cena byla příznivá, ale firma zjistila, že při nacenění udělala chybu v řádu 700 tisíc korun a od zakázky odstoupila.

Do konce roku jsme ještě zvládli vybrat firmu, která provedla osvětlení umělého trávníku za cenu 990 tisíc korun. A nyní je před námi závěrečná stavba oplocení. Vítězná firma nabídla plot realizovat za částku 1,7 milionu korun. Je to to poslední, co nám zbývá u umělého hřiště ještě dodělat. Pozorný čtenář a dobrý matematik se dostal na částku 7,8 milionu korun. Dotaci jsme získali ve výši 1,7 milionu korun. Vlastní investice města tedy činí 6,1 milionu. Dokončení hřiště s umělým povrchem je dalším krokem ke zkvalitnění sportovního vyžití pro vás a vaše děti.

Nejčerstvější vaše dotazy směřují k sadovým úpravám kolem prodejny potravin. V roce 2017 jsme investovali velkou část peněz do nového povrchu Horního náměstí a do městského mobiliáře - laviček, odpadkových košů. Vloni jsme opravili a zvětšili parkoviště před prodejnou ENAPO a na letošní rok jsme naplánovali sadové úpravy. Chceme, aby celé náměstí bylo reprezentativní, estetické a funkční. Nové záhony jsme v Odoleně Vodě realizovali naposledy v roce 2016. Aby prostor vypadal pěkně, rozhodli jsme se pro profesionální výsadbu od firmy Flos, která nám nabídla dodání sazenic, trávníku, zeminy včetně práce za částku bezmála 300 tisíc korun. Záleží nám, aby trávník, květiny i stromy na náměstí byly pěkné, a proto jsme nechali vybudovat i závlahu.

Nezanedbatelnou pomocí byl příspěvek závodu Aero Vodochody - přidal na naši zeleň částku 50 tisíc korun. Osobně si velice vážím, že jsme opět pro Aero partnerem a spolupráci budeme rozvíjet.

Věříme, že se vám náměstí líbí a rádi na něm trávíte čas. Vaše děti si ho oblíbily velmi. 😊

Přeji vám všem krásné letní dny a těším se na vás v této rubrice zase po prázdninách

Hana Plecitá, starostka