Vyhledávání


Kontakt

SPOLEČNĚ
Odolena Voda

E-mail: info@spolecneov.cz

Pojďte SPOLEČNĚ měnit naše město k lepšímu

O co panu místostarostovi opravdu jde?

22.05.2014 11:06

Komise pro komunitní plánování, ve které jsem předsedkyní, organizuje tuto sobotu 3. ročník akce Vodolská kapka. Pan místostarosta Philipp se bohužel snaží akci zkomplikovat a zkazit. Nejdříve si stěžoval na zdejším Stavebním úřadě na silničním správním úseku, tam mu to „nevyšlo“, tak posunul věc dál na Silničně správní odbor v Brandýse nad Labem. Odtud mi volal úředník p. Mrskoš a dotazoval se na organizaci této akce. O co přesně jde a co je špatně, jsem nepochopila. Jediné co mě napadá, že je to konečně hon na moji hlavu.

V lednovém Odolenu jsem zveřejnila nepříjemný článek, kde jsem se mimo jiné obávala, kdy že padne moje hlava? Na předposlední Radě města se odsouhlasilo sloučení naší komise s komisí Kulturní, s tím že naše akce převezme pan místostarosta. Proč? Nevidím důvod, proč by se naše komise, která je plně funkční a několik let po sobě pořádá celkem velké akce pro občany města, neměla být zachována. Ten samý názor padl na následném Zastupitelstvu města, které má dle zákona o obcích vyšší pravomoc než Rada města a její unesení tedy bylo zrušeno. Vzhledem k tomu, že není relevantní důvod naši komisi rušit (dosud jsme neobdrželi jedinou výtku či projev nespokojenosti) vidím v tom úmysly čistě osobní a účelové. Nicméně má hlava zatím nepadla, tak nám a vlastně vám všem účastníkům Vodolské kapky bude alespoň znepříjemněna jinak celkem úspěšná akce, protože ji pořádá komise, které předsedám. Je jistě zajímavé, že dokud byl pan Philipp členem naší komise (sám z ní dobrovolně odešel) a dokud se skleněné upomínkové kapky vyráběly v továrně, ve které má nebo alespoň měl spoluvlastnický podíl, byla akce v pořádku. Teď se mu zatím nepodařilo naše akce právě sloučením komisí převzít (je velice jednoduché půl roku před volbami přijít k hotovému), tak nám je alespoň komplikuje. Co přijde příště? Jistě to není od pana místostarosty a radních z ODS poslední tah. No necháme se překvapit.

Je docela možné, že se o tento pochod bude zajímat Policie ČR, nicméně vás všechny účastníky letošní Vodolské kapky prosím o shovívavost a omluvu případných komplikací, které nám akci jistě nemohou pokazit. Z naší strany je skutečně vše legální a v pořádku.

Monika Lohniská