Vyhledávání


Kontakt

SPOLEČNĚ
Odolena Voda

E-mail: info@spolecneov.cz

Pojďte SPOLEČNĚ měnit naše město k lepšímu

Fraška aneb Vodolská facka

19.03.2014 11:21

Na základě článku, kde paní Lohniská zvala občany, aby se přišli podívat na jednání zastupitelstva, jsem dorazila právě ve chvíli, kdy probíhalo reprízované dějství pod názvem Tajemník. Opět se řešilo, kdo má odpovědnost za pracovní pochybení tajemníka městského úřadu, který pochybil při sestavování rozpočtu. Diskuze se zdála nekonečná a bouřlivá, komparzisté ze sálu dokonce opět volali po odvolání starostky, že by měla za tajemníka převzít odpovědnost. Tajemník byl již před Vánoci potrestán výtkou, odebráním osobního ohodnocení, sám si pak sypal veřejně popel na hlavu a několikrát se omluvil. Tak o co tedy jde? Proč se to tu celé znovu rozebírá? V bouřlivé diskuzi jsem se ztrácela a jediná otázka, která mě napadala: Vznikla tedy nějaká finanční škoda městu? Tak jsem se přihlásila a zeptala. Zastupitelé odpověděli, že žádná škoda NEVZNIKLA...a tímto dějství najednou skončilo a šlo se k dalšímu bodu programu jednání.

Slovo ODPOVĚDNOST se pak stalo zaklínadlem do konce představení, které však rozluštili již jen pozorní diváci.

Následovalo další dějství a to ještě absurdnější. Začala se projednávat nástavba Kpt. Jaroše, kterou realizovalo město před 16ti lety pod taktovkou bývalého starosty Jiřího Nedomy. Realizace stála městskou kasu téměř 12 mil. Kč a pak na opravách dalších 5 mil. Kč, a jakoby náhodou chybí projektová dokumentace a stavební deník. V úvodu vystoupil jeden z nájemníků, který uvedl, že si bývalý starosta Nedoma splnil svůj klukovský sen, ale že pro ně se již tento sen stává noční můrou. Před nájemníky, kteří doslova přežívají, jak jeden uvedl, ve vrzajícím korábu, kde z vypínačů při dešti teče voda, při vichru se celá konstrukce rozvrzá tak, že někteří raději ujíždí pryč, předstoupil pan Nedoma a k zaklínadlu – odpovědnost - se přihlásil omluvou a předvedl opět skvělý herecký výkon, kdy se situaci a svoji odpovědnost snažil přenést na současné vedení města, nabádal současné zastupitele, aby rychle jednali a zachránili chudáky nájemníky.

Diváci čekali, že se na scéně objeví kanál a pan Nedoma do něj zaleze a nevyleze do konce představení, avšak nestalo se tak, jako chameleón pokračoval ve svém vystoupení dál. Dokonce ještě hodnou chvíli tvrdil, že nástavba je zcela v pořádku a ignoroval jak svědectví zoufalých nájemníků, tak i přivolaného statika, který doporučuje buď nákladné vyztužení nástavby nebo její celé odstranění, protože při dalším Kirilu může třeba ulítnout.

Neuvěřitelné, za škodu v řádech milionů zatím nikdo nebyl potrestán, jako naděje vysvitl fakt, že teď konečně bylo podáno trestní oznámení…

Podobná šílená scéna následovala při diskuzi ohledně restaurace Opera v Dolínku, kde došlo ke škodě cca 1mil. Kč (zaplacená rekonstrukce vůbec neproběhla) opět pod taktovkou p. Nedomy, zde dokonce hlavní hrdina přišel s řešením, že by město mělo raději objekt ihned prodat.

Následovalo sólo zastupitele Dvořáka, který jako hodný strýček nabídl, že jako zastupitel, který se stará o blaho města, bude dělat technický dozor při výstavbě školky a družiny za honorář tak cca 100 tis. Kč. Paní starostka jej informovala, že výběrové řízení na technický dozor již proběhlo a že je technický dozor již zajištěn.

Pak jsme se dozvěděli další jobovku, že bývalá starostka Odehnalová podepsala za město nevypověditelnou smlouvu s firmou na nájem elektrokotelny na Dolním náměstí. Tragédie.

Úsměvné dějství také probíhalo v obecenstvu, kde se sešlo několik komparzistů, paní nápověda a občané. Naštěstí následovala přestávka a já šla raději domů.

Tímto děkuji za pozvání na představení, které je opravdu jen pro otrlého diváka. Občané jsou již dávno zhnuseni politikou a rádoby politici stále hrají svou hru, své představení. Škoda, že občan většinou ani netuší kolik milionů tohle představení nás všechny stojí.

Olga Ziegenfussová