Volný čas našich dětí / Hanka Plecitá

15.06.2014

V Odoleně Vodě bydlím 25 let, ale až v poslední době jsem se začala zajímat o dění ve městě.

Vzhledem k tomu, že se již pár let věnuji ve svém volném čase cvičení dětské jógy a tvoření s dětmi, zajímá mě nejvíce, co jim můžeme nabídnout v oblasti sportu a pohybu.

Děvčata mají na výběr víc než kluci. Mají sportovní kroužek, taneční skupiny, trampolíny, výtvarný kroužek, malbu a kresbu. Některé jsou ale jen pro 1. stupeň ZŠ a pro děvčata 6. - 9. tříd nenajdeme asi nic. Možná by je zajímala Zumba, aerobic, hip-hop, street dance, orientální tanec nebo divadlo anebo možná vaření. Nebudou to zřejmě zájmy masové, ale i kdyby se do kroužku každý týden těšilo jen pár dětí, tak má smysl.

Pro kluky je to už trochu složitější. Mohou zkusit trampolíny, fotbal, volejbal, taekwon-do, turistický oddíl. Ale co jiného? Třeba florball, judo, fotografování, žonglování, stolní tenis, kynologii? Pojďme se pokusit rozšířit v našem městě nabídku kroužků pro děti a mládež. Vždyť v každém druhém městečku funguje junák, skaut nebo sokol. A nemusí se jednat o kroužky v rámci základní školy, ale můžeme se pokusit podívat po schopných vedoucích a pomoci jim nezávislé kroužky založit.

Jistě je mezi námi dost lidí, kteří by mohli mladé generaci předat svoje zkušenosti.

Zaměřit bych se chtěla na spojení aktivních seniorů s dětmi. Není nic lepšího, než spojit příjemné s užitečným a umožnit našim zkušeným seniorům předat pár svých životních mouder našim nejmladším. Neseďte doma a pojďte se zapojit do práce s mladými! Děti se nejlépe učí příkladem!

Měli bychom všichni SPOLEČNĚ usilovat o to, aby se děti proháněly po tělocvičnách, zahradách a hřištích a aby neseděly doma u počítačů nebo televizorů.

Máte- li někdo chuť se zapojit či sdělit mi Váš názor, napište mi na náš web www.SpolecneOV.cz.

Hana Plecitá